Anhydritové podlahy

Anhydritový samonivelační potěr

Tekutá směs podlahového potěru na bázi síranu vápenatého se samonivelačním účinkem určená pro podlahy do rodinných domů, bytové výstavby, komerčních prostor atd. Nejedná se o finální podlahovou vrstvu. Plochu je nutné opatřit podlahovou krytinou či epoxidovou stěrkou.

Vyráběna a dodávána je v pevnostních třídách AE20, AE25 a AE30 (pevnost v tlaku 20, 25 a 30Mpa). Námi dodávaná a ukládaná anhydritová směs se vyrábí na betonárnách a ke konečné ukládce se dopravuje již jako hotová ve speciálním vozidle (autodomíchávači). Směs je vyráběna z vybraných suchých surovin a během samotného mísení je proces přísně kontrolován.

Použití anhydritového potěru

Anhydritový potěr

Anhydritová směs je určena pro vnitřní podlahy o tloušťkách vrstvy 30 až 80 mm. Anhydritový potěr je připraven k okamžitému zpracování.

Na místo aplikace je dopravován pomocí šnekových čerpadel v případě delších vzdáleností je možné použít i pístové čerpadlo s větším výtlakem. Čerpadla disponují výkonem až 16m3/hodinu. Čerpání je možné provádět až do vzdálenosti 160bm a výšky 40ti metrů.

Vysoká tekutost a samonivelační schopnost umožňuje rychlou pokládku s ideální rovinatostí povrchu. Po nalití směsi je lehkým pohybem natřásací latě prováděno nivelování a odvzdušňování. Odpadá časově náročné vibrování, zahlazení a další činnosti běžné u tradičních potěrů. Díky snadnému zpracování lze denně realizovat i více než 1000 m2 plochy.

Podlahy z litého anhydritového potěru nevyžadují žádné vyztužení, odpadá použití výztuže kari sítěmi či rozptýlenou ocelovou výztuží.

Doporučení

Před samotným litím je nutné zabezpečit stavbu proti průvanu a lokálnímu prohřívání. V prvních dvou dnech je doporučeno zajistit rovnoměrné vysychání plochy. Po jednom až dvou dnech od aplikace je nutné zajistit ventilaci nebo začít s pozvolným vysoušením. Již po 7 dnech je možné využít vysoušení podlahovým topením s pozvolným náběhem teplot. Na povrchu anhydritových potěrů vzniká tzv. „šlem“. Jeho odstranění (broušení) je nezbytné při aplikaci lepených podlahových krytin.

Doba vysychání je závislá na teplotě, vlhkosti okolí a tloušťce anhydritové vrstvy. Podlaha je pochozí po 1-2 dnech, lehké zatížení je možné již po 4 - 5 dnech. Deklarovaných vlastností potěru je dosaženo po 28 dnech a při 1% hmotnostní vlhkosti.

Typy podlahových konstrukcí

Spojený potěr

Vhodné pro podlahy bez požadavku na tepelnou izolaci a kročejovou neprozvučnost, u kterých nelze zajistit dostatečnou přídržnost k podkladu. Minimální tloušťka vrstvy: 30 mm

Potěr na separační vrstvě

Vhodné pro podlahy bez požadavku na tepelnou izolaci a kročejovou neprůzvučnost, u kterých nelze zajistit dostatečnou přídržnost k podkladu. Minimální tloušťka vrstvy: 35 mm

Plovoucí potěr

Provádění podlah s požadavkem na použití tepelné a/nebo kročejové izolace. Minimální tloušťka vrstvy: 30 mm

Vytápěný potěr

Podlahy s integrovaným rozvodem podlahového topení. Minimální tloušťka vrstvy nad rozvody: 35 mm (celková tloušťka cca 55mm)

Spojený potěrPotěr na separační vrstvěPlovoucí potěrVytápěný potěr

Proč zvolit anhydritový potěr?

Již hotová směs

Na stavbu je dopravována hotová směs, nedochází k prášení a znečištění jako při výrobě směsi na stavbě.

Námi používané směsi jsou odebírány od předních výrobců v ČR. K odebrané směsi dokládáme technický list, prohlášení o shodě a dodací list se specifikací o odebraném materiálu.

Anhydritová podlahaÚspora nákladů

Není potřeba míchačky, sila, apod., odpadají náklady spojené s jejich provozem, úprava a zpevnění ploch pod zařízení.

Není nutná přípojka elektřiny a vody, úspora nákladů spojených se zabezpečením energií pro míchání.

Většina nášlapných krytin může být pokládána přímo na podlahu, menší spotřeba lepidla nebo vyrovnávacích hmot (snížení nákladů a času).

Odpadají náklady za armovací práce, dopravu, manipulaci s výztuží a samotný armovací materiál (sítě, distanční podložky, atd.), odpadá nebezpečí chybně instalované výztuže.

Snadné a rychlé

Díky velkému obsahu chemicky vázané vody jsou tyto potěry řazeny mezi nehořlavé stavební materiály.

Díky vysoké tekutosti je velmi snadno a rychle v celé ploše podlahy dosaženo ideálně rovného povrchu

Homogenní struktura spolu s vynikajícími stavebně-fyzikálními vlastnostmi umožňují snížit tloušťku konstrukce, výrazně snižují spotřeba materiálu, snižují zátěže stropních konstrukcí (vhodné i pro rekonstrukce)

Oproti cementovým potěrům vykazuje zanedbatelné smršťování a nulové kroucení, odpadá provádění smršťovacích spár (v plochách do 25m2)

Cesta anhydritové podlahy k vám na stavbu?

  • Zašlete nám svou poptávku.
  • Uveďte místo stavby, velikost plochy k realizaci, předpokládanou tloušťku.
  • Na základě vašich podkladů vám zpracujeme ZDARMA návrh cenové nabídky.
  • Cenovou nabídku vám zašleme na email.
  • Pro správné řešení podlahy a optimální návrh ale zpravidla doporučujeme obhlídku přímo na stavbě. I tuto službu v rámci zaměření a vhodného řešení nabízíme bezplatně.
  • V případě, že se na realizaci s naším technikem dohodnete, jsme připraveni v dohodnutém termínu plochu realizovat.
  • Od samotné poptávky až k realizaci je nutné počítat zhruba s 10ti dny.
  • Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně. Rozsah ceny se liší od realizovaných M2, vzdálenosti betonárny od místa stavby atp.
  • Těšíme se na spolupráci – REPOX CZ s.r.o.

Certifikát AnhyLevel

Naše společnost je proškolena pro práci s produktem AnhyLevel společností CEMEX Czech Republic s.r.o.

AnhyLevel

Poptávka anhydritové podlahy

Na základě vyplněného formuláře Vám zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku na zhotovení podlahy nebo dodání materiálu. Uveďte prosím informace o stavbě a Vaše kontaktní údaje. Nabídku zpracujeme v nejkratší možné lhůtě a zašleme na Váš e-mail. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na spolupráci!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací